ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041)444-20-48, Факс: +38(041)444-21-77

Як відомо, добрий господар сани готує влітку. Лісівники Житомирщини пропонують вже нині подбати і про дрова.

В якості палива лісогосподарські підприємства області мають можливість реалізовувати  населенню та установам соціальної сфери дров’яну деревину непромислового використання. ЇЇ в лісгоспах нині достатньо, щоб забезпечити усіх бажаючих.

Ціна одного кубометра дров залежить від породи  та додаткових послуг (навантаження, перевезення, розколювання) і може коливатися в лісгоспах від  280 до 500  грн. За бажанням споживача, окремі підприємства можуть організовувати їх доставку.

Частина лісгоспів області  мають дровоколи, відтак до продажу пропонують і дрова колоті. Їх ціна, зрозуміло, вища, бо вони фактично готові для використання. Найвибагливіший покупець може придбати цей товар ще й висушений. Вартість дров колотих формується в залежності від породи та рівня вологості  і складає  700-1200 грн за метр кубічний.

Відтак кожен споживач може вибрати собі товар, як кажуть, на свій гаманець: чи то з лісу – це найдешевше, чи то колоті – це трохи дорожче, чи то ще й висушені і укладені в кліті, але ще вищої вартості.

На офіційному веб-сайті обласного управління лісового та мисливського господарства у розділі «Продукція» (https://zt-lis.gov.ua/informacija/produkcija.html) можна знайти номери телефонів, за якими варто звертатися, щоб  отримати інформацію з питань придбання дров.

Додамо, що минулоріч держлісгоспи Житомирщини реалізували споживачам 363 тисячі кубічних метрів дров, з них 218 тисяч м куб. – установам соціальної сфери.

 

Прес-служба ЖОУЛМГ

За словами Голови Державного агентства лісових ресурсів України Андрія Заблоцького, ініціатива формування мобільних рейдових груп з сил Держлісагентства та правоохоронців допомагає ламати старі схеми «чорних лісорубів». Так, лише за минулий тиждень проведено 800 рейдів. Вилучено декілька сотень кубометрів незаконної деревини та декілька авто.

«Мобільні групи вже провели більше 18 тис. рейдів. Складено близько 2 тисяч адмінпротоколів, до поліції передано 312 матеріалів», - зауважив Андрій Заблоцький та додав, збитки держави від незаконних рубок за п’ять років становлять більше 1 млрд грн. Це набагато більше, ніж державне фінансування лісової галузі, і це час припинити.

«Незаконним рубкам не місце в лісовій галузі України. Це моя принципова позиція. Ми поступово викорінюємо всі ці старі схеми. Паралельно працюємо над тим, аби прибрати всі прогалини в законодавстві, які заохочують працювати нелегально. Вже розроблено законопроект, який спрямований на це», - зауважив він.

Детально ознайомитись з принципами, які закладені в законопроекті, можна тут: https://bit.ly/3eCPI3w

 

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua

Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

Сторінка Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9

Telegram-канал t.me/uaforest

Під час весняної лісокультурної кампанії лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, відтворили ліси на площі майже 32,3 тисячі гектар*.

Відтворення лісів складається з таких компонентів:

1. Висаджування лісу на місці зрубів та створення нових лісів (23 тис. га)

2. Сприяння природному поновленню лісів (більше 9 тис. га)

«Відтворення українських лісів – це пріоритет для мене особисто та Держлісагентства. Вже висаджено майже 125 мільйонів сіянців і саджанців дерев. Ми відновлюємо не лише на тих місцях, де відбулася заготівля деревини, а й намагаємося знаходити землі для нових лісів. Наше амбітне завдання на майбутнє – необхідно збільшувати лісистість України. На осінь заплановано активно відновлювати ліси, які постраждали від пожеж на Житомирщині. На сьогодні там вже висадили більше 360 тис. саджанців дерев», - повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Зазначимо, що відповідно до законодавства надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени. Окрім того, в Україні активно розвиваються методи вирощування саджанців із закритою кореневою системою, які стійкіші та мають кращі властивості, приживлюваність. Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств.

 

* Дані наведені по лісам, що належать до сфери управління Держлісагентства, загальна площа яких становить 7,6 млн га (73% всього лісового фонду України)

 

 

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua

Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

Сторінка Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9

Telegram-канал t.me/uaforest

Начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк взяв участь у позачерговому засіданні Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

З-поміж інших, в ході засідання розглядалося і  питання запобігання пожежам у природних екосистемах.

Як наголосив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, за 20 останніх років  Україна не мала таких складних в протипожежному плані погодних умов, як нині.  Житомирщина  - серед тих областей, котрі перебувають у зоні найбільшого ризику виникнення пожеж в екосистемах.

І саме тому питання протидії пожежам потребує особливо пильної уваги та чіткої взаємодії усіх служб, котрі можуть бути задіяні у забезпеченні пожежної безпеки.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла ряд рішень щодо вжиття невідкладних заходів, покликаних попередити виникнення пожеж. Зокрема, має бути опрацьоване питання залучення військової техніки до гасіння лісових пожеж. Назріло питання посилення контролю та притягнення до адекватної відповідальності винних у спалюванні сухої рослинності на полях, присадибних ділянках, в заплавах річок тощо.

 «Ми усвідомлюємо усю серйозність ситуації, відтак лісова охорона держлісгоспів області працює в надзвичайному режимі, ведеться посилений моніторинг пожежної ситуації в лісах, аби оперативно реагувати на усі випадки загорянь на початковому етапі їх виникнення, -  наголошує Віктор Сахнюк. – На разі лісівники здійснюють ряд додаткових заходів: перевіряють наповнення водою протипожежних водойм, облаштувують їх пірсами для забору води, розширюють мережу додаткових лісових доріг, які забезпечать своєчасну та безперешкодну доставку протипожежних сил та засобів до місця пожежогасіння.

Крім того в найближчі дні ми проведемо додаткові навчання з відпрацювання чіткої взаємодії з органами ДСНС для ефективної роботи при гасінні лісових пожеж.

Силами лісової охорони спільно з працівниками Національної поліції постійно проводяться рейди щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах та притягнення їх до встановленої законом відповідальності, а також роз'яснювальна робота серед населення».

На Житомирщині продовжують ліквідовувати наслідки весняних лісових пожеж та відновлюють ліс

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький повідомив, що на Житомирщині триває ліквідація наслідків весняних лісових пожеж.

 «На ділянках лісу, які не зазнали великих пошкоджень, вже висадили понад 360 тисяч нових саджанців дерев.», - наголосив він.

 За його словами, продовжують очищувати ті ділянки, де можливо згодом відновити насадження. Зараз над цим працює 165 лісозаготівельних бригад, які вже заготовили понад 54 тис. кубометрів ліквідної деревини. Понад 30 тис. кубометрів вже реалізовано через електронні аукціони.

 Також Андрій Заблоцький зазначив, що ділянки, де діє заборона на проведення будь-яких заходів через можливе радіаційне забруднення, не обробляються. Зокрема, йдеться про ділянки в Овруцькому та Народницькому спецлісгоспах. «Там не проводилось і не планується жодних робіт. Це так звані закриті квартали, які мають такий статус вже понад 30 років», - підкреслив Голова Держлісагентства.

 Андрій Заблоцький наголосив, що на осінь готується другий етап масштабного відновлення постраждалих від пожеж лісів.

 

  • 104232293_2689530721152397_3596839754195365319_n
  • 104660856_2689530551152414_2529729256762663099_n-1
  • IMG_1854

Simple Image Gallery Extended

 

Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарcтва Віктор Сахнюк.

 «Віднедавна на нічні патрулювання лісів виїздять спільні мобільні групи, у складі яких – державна лісова охорона та представники поліції, - додав очільник лісової галузі області. -  У січні-травні цього року вони провели  1519 рейдів з охорони лісів. В ході цих рейдів  вилучено 72 кубічних метри незаконно заготовленої деревини, 3 одиниці транспортних засобів та 2 одиниці інших знарядь порушення. До правоохоронних органів спрямовано  72 справи, відкрито 54 кримінальних провадження.»

 За порушення лісового та мисливського законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 55 лісопорушників та накладено на них 22,3 тис.грн. адмінштрафів.  21 особу і загальної кількості притягнено до відповідальності за незаконне рубання дерев.

 Попри те, що лісівники виїжджають в рейди переважно з представниками поліції, все ж мають місце  застосування до охоронців лісу фізичної сили з боку лісопорушників. Так, за повідомленням державного підприємства «Лугинське лісове господарство», під час проведення рейду у Радогощанському лісництві близько першої години ночі при спробі затримати автомобіль лісопорушників, на лісову охорону  було скоєно напад невідомих осіб в балаклавах із застосуванням вибухового пристрою.

 Тілесні ушкодження в ході охорони лісових масивів отримав і майстер лісу Олевського лісгоспу.  Заяву про факт нападу спрямовано до Олевського відділення поліції Коростенського відділу поліції та повідомлено Прокуратуру Житомирської області.

 

  • 102671871_818731515318462_4892688028448883241_n
  • 102924632_2649756291947815_913392333069109228_n
  • 103084751_267221631190737_368020620249982950_n
  • 103664481_2913082238918775_6772060643983521267_n

Simple Image Gallery Extended