ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041) 443-10-07    

«Ми живемо і працюємо в стані війни, відтак аби перемогти ворога, повинні не просто добросовісно виконувати свої обовязки і таким чином робити внесок в перемогу, мусимо  усі свої  зусилля подвоїти, а то й потроїти,» - з такими словами звернувся начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк до керівників та головних спеціалістів державних лісогосподарських підприємств в ході виробничої наради.
Учасники заходу детально проаналізували стан ведення лісового господарства, охорони та захисту лісів, а також, як виконуються виробничо-господарські та фінансово-економічні показники за січень-квітень 2022 року та обговорили інші нагальні питання.
«2022 рік оголошено роком лісових культур, - наголосив присутнім Віктор Сахнюк. – Отож максимально увагу зосереджуємо на лісонасіннєвому та лісокультурному виробництві. Системні зміни мають відбутися скрізь -  від заготівлі насіння до догляду за культурами, з використанням сучасних технологій, враховуючи кліматичні умови».
Варто зазначити, що попри складні умови, впродовж весни державні лісогосподарські підприємства виконали завдання з відтворення лісів на 104%  та посадили 21,8 млн. шт. дерев. На ділянках, постраждалих від пожеж 2020 року створено 549 га лісових культур.
Разом з тим, учасники наради зауважили,  що частина об’єктів постійної лісонасіннєвої бази за віком вже не в повній мірі виконують своє призначення, відтак потребують заміни або створення нових.
Немало уваги приділили лісівники і обговоренню питання захисту лісів від пожеж.  Впродовж останніх двох років лісгоспи суттєво модернізували усю протипожежну системи в області. Однак, на сьогодні, понад половина пожежних автомобілів мають значний термін експлуатації, отож потребують оновлення.
Системно ведеться робота з охорони лісів – з початку року працівники державної лісової охорони складено 80 протоколів  про адміністративні правопорушення – це незаконні рубання, порушення мисливського законодавства, засмічення тощо. Проте послаблювати увагу тут ніяк не можна.
Учасники наради обговорили і виконання економічно-фінансових показників. Зазначено, що до бюджету в цьому році сплачено 300 млн 698 тис грн податків, зборів та обов’язкових платежів.
На ведення лісового господарства державні підприємства спрямували 480 млн. грн.
«Зараз в країні військовий стан, - загострив увагу керівників начальник управління, - тому відповідно до доручення колегії Держлісагенстства, в кожному лісгоспі необхідно в найкоротший термін створити резерви з метою забезпечення можливих потреб в деревині Збройних Сил України.»

  • 244987457-304421408190656-1551401986918316726-n-4a
  • img-0391-01-33
  • img-0411-01-38
  • img-2940-99

Simple Image Gallery Extended

Від початку  року державна лісова охорона лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства  виявила 37 порушників, котрі вивозили або виносили сміття в лісові масиви. На усіх оформлено відповідні протоколи та накладено штрафи на загальну суму 15,7 тисяч гривень. Минулого ж року на території області лісові охоронці виявили 255 порушників, на яких за засмічення накладено штрафів на суму майже 112 тисяч гривень.
Відтак лісівники нагадують, що за засмічення лісу законодавством передбачена адміністративна відповідальність, а саме: накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На превеликий жаль, вивозити та виносити побутові відходи до лісу чомусь стало звичним явищем для частини наших громадян.  Прибирати ж  стихійні сміттєзвалища, котрі зявляються  в лісових масивах, доводиться лісівникам.
Так днями лісова охорона державного підприємства «Радомишльське лісомисливське господарство» ліквідувала смітник  на території земель запасу села Став-Слобода  поблизу лісового масиву Поташнянського лісництва.
12 працівників лісництва мало не цілий день збирали, згрібали та вивозили сміття, котре місцеві мешканці чомусь вивезли до лісу, де, до слова, збирають гриби та ягоди.
Таким чином з лісового масиву вивезли 2 вантажівки непотребу. Далі трактором землю розрівняли і лісова галявина має нині значно привабливіший вигляд.
Тепер лишається сподіватися, що мешканці найближчих сіл надалі будуть свідомішими та не перетворюватимуть у смітники місцевість, у якій живуть.
В І кварталі нинішнього року держлісгоспи Житомирщини сплатили майже 218 мільйонів гривень  податків, зборів та обов’язкових платежів.
Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.
Майже 25% в загальній сумі складає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів. До державного бюджету сплачено 107 мільйонів гривень, до місцевих – 65 мільйонів. Єдиного соціального внеску сплачено майже 46 мільйонів гривень, військового збору  -  3 мільйони 241 тисяча гривень.»
«Ми докладаємо усіх зусиль, аби лісогосподарські підприємства управління працювали та вчасно проводили усі сплати до державного та місцевого бюджетів, - запевнює Віктор Сахнюк. – Адже ми розуміємо, що перемогти ворога зможемо лише разом, лише спільними зусиллями, тому кожен на своєму місці робимо свій внесок у перемогу.»
В області завершилася весняна лісокультурна кампанія.
Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.
«Попри усі складнощі, які принесла в наше життя війна, державні лісогосподарські підприємства посадили майже 3,5 тисячі гектарів лісу, - зазначив він. -  Понад 500 гектарів лісових культур лісівники створили на площах, котрі постраждали від пожеж, 86 гектарів – на нових землях.»
На ділянках минулих років, які потребували, провели доповнення.
Варто зазначити, що цієї важкої весни  ліс висаджували у всіх 13 лісогосподарських підприємствах управління.
Завершили лісівники області  і висівання в лісових розсадниках.  На загальній площі понад 21 гектар вони висіяли близько 100 тонн насіння різних порід дерев. До наступної лісокультурної кампанії тут планують виростити  близько  40 мільйонів штук стандартних сіянців.
  • photo-2022-05-02-10-59-11-4c
  • photo-2022-05-02-10-59-27-66
  • photo-2022-05-02-11-00-14-95

Simple Image Gallery Extended

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. В цьому році він проходить під девізом: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я»
У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.
До Всесвітнього дня охорони праці-2022: Діймо разом заради миру і безпеки в Україні журнал «Охорона праці» спільно з Європейським співтовариством охорони праці проводить круглий стіл «Захист та адаптація працівників в екстремальних умовах».
В державних лісогосподарських підприємствах Житомирського ОУЛМГ питанням охорони праці приділяється належна увага, максимум зусиль докладається, аби на робочому місці працівники почувалися захищено та комфортно,  а керівництво  активно співпрацює з відповідними фахівцями  для пошуку ефективних рішень в питаннях усунення ризиків та небезпек на робочому місці.
Довідково: загальні витрати на охорону праці в 2021 році в державних лісогосподарських підприємствах Житомирського ОУЛМГ склали майже 30  мільйонів гривень, що становить – 4,3% від фонду заробітної плати за попередній рік. На проведення навчання працівників і перевірки знань з охорони праці лісгоспи спрямували майже 2 мільйони гривень, на забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту -  понад 6 мільйонів гривень.
Відповідними службами з охорони праці проведено 729 обстежень з дотримання вимог нормативних актів та 240 засідань оперативного адміністративно-громадського контролю.