ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041)444-20-48, Факс: +38(041)444-21-77

Державне агентство лісових ресурсів України в особі заступника Голови Володимира Бондаря та Національне антикорупційне бюро України в особі Директора Артема Ситника уклали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією.

Метою Меморандуму є взаємна зацікавленість сторін у розвитку співробітництва щодо своєчасного обміну інформацією та відомостями для оперативного, всебічного і неупередженого розгляду інформації у питаннях, що становлять компетенцію сторін відповідно до законодавства України.

Як повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, серед основних напрямів співпраці є здійснення інформаційно-аналітичної роботи, обміну інформацією, з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності НАБУ. Також це інформаційна та організаційна взаємодія та вжиття заходів, у разі виявлення Держлісагентством ознак підготовки або вчинення кримінальних корупційних злочинів, підслідних Національному бюро.

Співпраця реалізовуватиметься шляхом вироблення єдиних спільних підходів, механізмів, рекомендацій у сфері запобігання та протидії корупції; надання документів та інформації; проведення спільних зустрічей, публічних дискусій, зустрічей з громадськістю та ін., а також розроблення проектів законів та нормативно-правових актів у зв’язку із запобіганням та протидією корупції.

Організація та процедура обміну інформацією незабаром буде визначена відповідними двосторонніми протоколами, про що буде повідомлено додатково.

Основними причинами виникнення пожеж є порушення населенням правил пожежної безпеки в лісах, випалювання сухої рослинності та недотримання заходів пожежної безпеки при виконанні робіт.

Офіційно пожежонебезпечний період розпочинається з 1 квітня, проте, як і в попередні роки, він почався на місяць раніше.

Слід відмітити, що сонячна погода, підвищення температури повітря в кінці лютого – на початку березня, наявність та випалювання сухої рослинності на інших землях вже створили сприятливі умови для розповсюдження вогню на лісові масиви.

Станом на 11.04.2019 у лісах Держлісагентства уже ліквідовано 166 лісових пожеж на площі 382,6 га, з них три великі:

- 19 березня вогнем знищено 670 га очерету та 63,7 га лісової підстилки у ДП «Ізмаїльський лісгосп» Одеського облуправління;

- 7 квітня пожежа в Косачівському лісництві ДП «Остерський лісгосп» Чернігівського облуправління знищила 65,4 га території Межиріченського регіонального ландшафтного парку;

- 8 квітня пожежа в Остерському лісництві ДП «Остерський лісгосп» Чернігівського облуправління знищила 15,5 га лісу, в тому числі 1 га верхової.

До ліквідації пожеж в Одеській та Чернігівській області були залучені значні сили підприємств та ДСНС, в тому числі авіація – пожежний літак АН-32П та Мі-8 з водозливним пристроєм.

 

З метою запобігання виникненню лісових пожеж з початку 2019 року в лісах* влаштовано 115 км протипожежних розривів та 8,1 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 17,7 тис. км. Перекрито 9,5 тис. позапланових доріг. У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставлено 7,8 тис. аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику. У засобах масової інформації оприлюднено 652 виступів і звернень щодо дотримання вимог пожежної безпеки в лісах. Проведено близько 2,6 тис. рейдів щодо дотримання протипожежних вимог у лісовому фонді. До адміністративної відповідальності притягнуто 85 порушників, яких оштрафовано на загальну суму 11,5 тис. гривень.

 

Хочемо повідомити, що загалом охорону лісів* від пожеж забезпечують 307 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, у складі яких функціонує понад 1,7 тис. лісництв та 273  лісових пожежних станцій. Чисельність відомчої пожежної охорони складає 11,8 тис. осіб, в тому числі постійних – понад 1 тис. осіб та 10 тис. осіб добровільно-пожежних дружин.

На оснащенні знаходиться 644 пожежних автомобілів, 467 лісопожежних модулів та пристосованої для гасіння техніки, біля 2 тис. тракторів з ґрунтообробним обладнанням, понад 1 тис. мотопомп, 8,9 тис. ранцевих лісових обприскувачів та інші технічні засоби. Відомча пожежна охорона, основою якої є лісові пожежні станції, підтримується в робочому стані, хоча зношеність протипожежної техніки є значною (70% її має вік понад 30 та 40 років, це в основному пожежні автомобілі на шасі ГАЗ-66 та ЗіЛ-131).

У лісах* створена мережа із 502 пожежно-спостережних веж, з них 337 - обладнано сучасними телевізійними системами спостереження для оперативного виявлення лісових пожеж.

 

Окрім того, варто зазначити, що з 2016 року кошти з державного бюджету на охорону і захист лісів не виділялись. Працівники державної лісової охорони лісогосподарських підприємств південних і східних областей України вже три роки не отримують у повних обсягах заробітної плати. На сьогодні звільнилося більше 2 тис. висококваліфікованих спеціалістів лісової галузі. Інші фахівці працюють за скороченою тривалістю робочого часу. Особливо турбує відсутність водіїв та кваліфікованих пожежних бійців, що не дає змогу своєчасно виявити та ліквідувати загоряння в лісових масивах.

У 2019 році відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Держлісагентству збільшено видатки за спеціальним фондом на 288 млн грн за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді», в тому числі на здійснення наземної охорони лісів від пожеж 46,8 млн гривень. 

 

Нагадаємо, що за результатами колегії Держлісагентства, яка відбулася 28.03.2019, було доручено начальникам облуправлінь вжити низку заходів щодо забезпечення всього комплексу першочергових профілактичних і попереджувальних заходів стосовно пожежонебезпечного періоду.

 

*Інформація надана по лісам, які входять до сфери управління Держлісагентства – 73% від всіх лісів України, 27% лісів підпорядковані іншим лісокористувачам

     Навесні відбувається традиційне оновлення флори і фауни: з-під снігу з’являються перші квіти, земля змінює білий килим на барвистий, дерева вкриваються бруньками, зеленіють і розквітають. Дика фауна перебуває в стані репродуктивного процесу та потребує спокою.

    У відповідності   пункту   37  частини  першої  статті  26  та  пункту  24  частини  першої   статті  43  закону  України  «Про  місцеве  самоврядування»,    

до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних рад,  віднесено прийняття рішень про оголошення в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами "сезону тиші" з обмеженням господарської діяльності та добуванням об’єктів тваринного світу.

Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу. Навіть використання лісових ресурсів і проведення  лісогосподарських заходів повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для розмноження диких тварин.

Державним  підприємством «Баранівське  лісомисливське  господарство»  спільно  з  органами  місцевого  самоврядування виявлені  та  визначенні  місця   найвищої концентрації  дикої  фауни де відбувається  масове  їх розмноження. Дані території  відведені під відтворювальні ділянки площею 8953,2 га.,  на території семи лісництв   та трьох адміністративних районів,  що становить  25,8% від усієї площі господарства. А також сусідніми користувачами  мисливських угідь що знаходяться на території держлісфонду ДП “Баранівське ЛМГ” відведено під відтворювальні дільниці 1045 га лісових насаджень.

Розміщення відтворювальних ділянок по кварталах:

    Баранівське  лісництво  :

квартали  11,12,23-28,38-42,52-55,74-80,94-96,98,99;

   Зеремлянське  лісництво

Квартали  26,35-38,53-56,72-75,88-91,27,28,31,32,44-46,50,61,62,67,68,77,78,83,84;

    Явненське  лісництво

Квартали 6-19,23-28; 

    Довбиське  лісництво  :

квартали  3-6,11-14,18-21,27-30,35-38,43-46;

    Адамівське  лісництво

Квартали  38,39,43,44,49,50,54,55,59,60,65,66,70-72,78-80;

    Биківське  лісництво  :

квартали  10,11,14-16,19,26-28,37-42;

    Камянобрідське   лісництво  :

квартали  6,11,13 частково 67 ( виділи 1,2,3,6-10,12,16,19,23-26 ).

       Державне  підприємство  «Баранівське  лісомисливське  господарство»  повідомляє, що  в період  з  1  квітня  по  15  червня  у  вищезазначених місцях буде  заборонено проведення  всіх  видів  рубок.

 Відповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 №322 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу”,  з  1 квітня до 15 червня оголошується «сезоном тиші» – у період масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, вибухові роботи, феєрверки, санітарні рубки лісу, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах тощо), повідомляє прес-служба державної екологічної інспекції в області.

   З приходом  весни   Державне підприємство Баранівське лісомисливське господарство   повідомляє,  що  у відповідності   пункту   37  частини  першої  статті  26  та  пункту  24  частини  першої   статті  43  закону  України  «про  місцеве  самоврядування»,    доводить до відома громадян, що з згідно статті 39 ЗУ “Про тваринний світ” з доповненнями від 9 квітня 2015 року №322-VIII,- у період масового розмноження  диких тварин а саме з 1 квітня по 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, мотор маломісних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах) 

Особливу увагу ми звертаємо на заборону проведення санітарних рубок у цей період в об’єктах природно-заповідного фонду яких на території нашого підприємства є три  загальною площею 1364,0 га.,  це: заказник місцевого значення “Підсніжник” в Зеремлянському л-ві, “Собачий зуб” в Биківському л-ві та загально-зоологічний заказник місцевого значення “Сестробель”  на території Явненського л-ва. 

З метою відтворення і розмноження фауни в угіддях нашого підприємства створено 8953,2 га. площ відтворювальних ділянок на території сіми лісництв та трьох адміністративних районів в місцях масового скупчення та розмноження диких тварин та птахів., що становить  25,8% від усієї площі господарства. А також на площі сусідніх користівачів мисливських угідь що знаходяться на території держлісфонду ДП “Баранівське ЛМГ” відведено під відтворювальні дільниці 1045 га лісових насаджень, де вищезазначені заходи проводитись не будуть.

 

Необхідно посилити інституційну спроможність лісового господарства шляхом створення нового центрального органу виконавчої влади з функцією формування та реалізації державної політики у сфері лісового господарства та деревообробної промисловості у вигляді окремого Міністерства лісового господарства та деревообробної промисловості. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентстві лісових ресурсів Володимир Бондар під час ІІ етапу IV з’їзду лісівників України.

Він звернув увагу на те, що на сьогодні Держлісагентство не має права законодавчої ініціативи, щоб пришвидшити вирішення низки питань, зокрема, фахового розділення функцій господарювання та контролю, боротьби з незаконними рубками, всиханням лісів, створення ринку деревини та ін.

 

«Вже настав час порушити питання суб'єктності. Маючи окреме Міністерство, ми зможемо вивести лісову галузь на високий рівень», - зазначив Володимир Бондар.

 

За його словами, для швидкого вирішення, в тому числі законодавчим шляхом, всіх проблем у лісовій галузі необхідні три ключові речі – створення національної лісової політики, проведення національної інвентаризації лісів і належне фінансування всіх робіт в лісовому господарстві.

 

"Лише тоді ми зможемо працювати у напрямку збільшення лісистості України та розвитку української деревообробної промисловості. Цими питаннями має займатися окреме Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості», - сказав Володимир Бондар.

 

Прес-служба Держлісагентства

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар під час ІІ етапу IV з’їзду лісівників назвав п’ять необхідних кроків, спрямованих на забезпечення збалансованості лісоуправління.

«Останнім часом ми бачимо велику кількість не фахових та суперечливих рішень, які можуть призвести до руйнації та дестабілізації надважливої галузі економіки. У цій ситуації нам дуже необхідно визначення чіткої лісової політики, тобто стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства. Якими повинні бути правила формування власності на ліс, принципи державного управління та фінансування, які пріоритетні функції лісів та лісового господарства тощо. На всі ці та інші питання повинна відповідати лісова політика держави», - наголосив він.

Також Володимир Бондар звернув увагу на те, що потрібно завершити розмежування повноважень щодо здійснення державного контролю та господарювання шляхом реформування системи державної лісової охорони.

«Питання розмежування повноважень щодо здійснення функцій держави ми обговорювали минулого разу. На жаль, в суспільстві склалась хибна думка з цього питання. Наша пропозиція – необхідно передати функції державної лісової охорони від державних лісогосподарських підприємств на рівень територіальних органів Держлісагентства. Ще минулого року підготовлено проект необхідних змін до законодавства з метою повного відокремлення функції державної лісової охорони від господарської діяльності», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на необхідність запровадження прозорого ринку деревини, орієнтованого на стимулювання поглибленої переробки та забезпечення ефективного використання лісових ресурсів без мети максимізації прибутків.

«Разом з представниками деревообробних асоціацій ми розробили проект закону про ринок деревини, в якому виписали чіткі та прозорі механізми продажу деревини. Минулого року ми віддали цей проект до Комітету промислової політики. Депутати цього комітету мали його зареєструвати і почати опрацьовувати. Однак, поки що цей перший крок не реалізовано. Нещодавно ми обговорювали це на зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації. Звичайно, цей законопроект можна і потрібно ще доопрацьовувати. Водночас, реєструються інші законопроекти, розроблені на основі нашого проекту, але з абсолютно нефаховими правками та неможливими позиціями для виконання», - зазначив він.

Заступник Голови Держлісагентства підкреслив, що необхідно забезпечити стабільність лісового, податкового і природоохоронного законодавства на довгостроковий період.

«Найголовніше, над чим нам потрібно працювати це зміна ставлення суспільства, громадськості, інших структур до представників лісівничих професій, до самого лісового господарства. Ми маємо йти до людей і пояснювати нашу роботу", - наголосив Володимир Бондар.

Прес-служба Держлісагентства

21 березня, у Міжнародний день лісів розпочалась Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» У акції були задіяні всі структурні підрозділи підприємства, традиційно в заходах організованих лісівниками, взяли участь школярі, вчителі, працівники міської ради, старостати, щоб спільними зусиллями поповнити лісові насадження.

  В Баранівському лісництві акція стартувала одразу на чотирьох ділянках. В кв 61 що біля селища Полянки акція обʼєднала прибирання несанкціонованого звалища учнями 9 класу Полянківської школи та працівниками старостату і створення лісових культур працівниками транспортного цеху і лісопромислового комплексу.

 Працівники апарату ЛМГ в рамках акції створили комбіновані лісові культури шляхом посіву жолудів дуба звичайного та посадкою ялини європейської на площі 4,8 га. 

  Активними учасниками стали працівники міської ради які  висадили сосну звичайну та березу повислу в кв 14 на площі 2,2 га.

 Традиційно в Акції взяли участь вихованці шкільного лісництва «Паросток» які створили лісові культури на площі 0,8 га де висадили  4,5 тис шт. молодих дерев.

 Спілкуючись із учасниками акції, лісівники  закликали всіх бережливо ставитися до  природи, дбати про лісові насадження, які відіграють важливу роль у збереженні екологічної рівноваги.

 
 • 20190321_095308
 • 20190321_0953220
 • 20190321_125856
 • DSCN8257
 • DSCN8281
 • DSCN8302
 • DSCN8420
 • IMG_20190318_155217
 • IMG_20190320_103926
 • IMG_20190320_114709
 • IMG_20190321_124235
 • IMG_20190321_130854
 • IMG_20190322_092750

Simple Image Gallery Extended