ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041) 443-10-07    

У рамках програми Президента України «Зелена країна» (висадження 1 мільярду дерев за 3 роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років) Держлісагентство вже зробило відповідні кроки:

 • Запущено процес створення потужної бази по вирощуванню якісних саджанців дерев, адаптованих під нові кліматичні умови;
 • Домовлено з місцевою владою про передачу територій під висадку лісів;
 • Сформвано фінансову модель програми;
 • Створено чітку та детальну «дорожню карту» залісення для кожного регіону та кожної області.

Де саме Держлісагентство буде висаджувати ліс?

«Найбільша увага - півдню країни, який, внаслідок зміни клімату, з часом може перетворитись на пустелю. За три роки ми створимо у південних областях потужний зелений щит, який відновить історичну еко-систему та зупинить просування степів на північ країни», - сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

За словами Голови, в Одеській та Херсонській областях буде висаджено близько 90 та 85 мільйонів дерев. У Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській – 43 млн, 57 та 45 мільйонів.

«Масштабну висадку дерев проведемо у Житомирській області. В минулі роки лісові пожежі знищили тут тисячі гектарів лісу. Лише на згарищах Житомирщини висадимо приблизно 18 млн дерев. У цілому за три роки – 117 млн дерев», - повідомив Юрій Болоховець.

На сході особлива увага – лісам Луганщині. Регіон втратив значну частину лісового фонду внаслідок потужних пожеж. На згарищах лісівники висадять близько 91 млн дерев. За три роки сумарно на Луганщині з’явиться 182 млн нових дерев!

У Карпатах за три роки буде висаджено 47 млн дерев. Відтворення лісів регіону значно пришвидшиться і внаслідок відмови від суцільних рубок.

«Наша «дорожня карта» узгоджена з регіональними і місцевими керівниками агентства. У кожного є завдання по висадці – кожен знає, скільки повинен висадити у наступному році, через рік. Для кожного керівника лісового господарства області покрокове виконання завдання Президента – це особистий KPI», - підсумував Голова Юрій Болоховець.

У найближчий час будуть проведені обговорення «дорожньої карти» з представниками регіонів – главами ОДА, місцевими депутатами.

Шановні працівники лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості! Прийміть в цей осінній день найщиріші вітання з професійним святом – Днем працівника лісу. Нехай він для вас, як й інші дні, буде наповнений гідним визнанням професійного внеску в загальнодержавну справу.
Переконаний, що лісова галузь України – це віддані справі фахівці високої кваліфікації, які сумлінно виконують свій обов’язок. Наша повсякденна робота щодо розширення розмаїття тваринного світу, збереження екологічного середовища, запровадження сучасних європейських методів ведення лісового господарства є запорукою розвитку нашої держави.
Щиро зичу всім працівникам лісу благополуччя та реалізації найкращих ідей. Бажаю миру, удачі та здоров'я, мудрості й терпіння, злагоди та достатку, успіхів у роботі для процвітання України.
Зі святом!
З повагою, начальник  Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства
Віктор САХНЮК
Шановні працівники лісового господарства ! Дорогі працівники та ветерани державного підприємства «Баранівське лісомисливське господарство»! Від усієї душі прийміть найкращі вітання з професійним святом – Днем працівника Лісу! Дозвольте висловити Вам слова щирої вдячності за вагомий внесок у розвиток лісового господарства України , вірність професійному обов’язку. В переддень свята, бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, щедрої долі, оптимізму, творчого натхнення, мудрості та віри в краще майбутнє. Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю і збуваються Ваші заповітні мрії. Нехай ліс, вирощений вашими дбайливими руками, дарує спокій і безтурботність та приносить задоволення від спілкування з ним на довгі роки. З повагою Анатолій ОСТУДІМОВ
Такими словами розпочав свій виступ начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк в ході урочистого зібрання з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу, що пройшло в Радомишльському лісомисливському господарстві.
У своєму виступі Віктор Анатолійович нагадав, що рік, що минув був для лісівників непростим. Гаряча, в прямому і переносному значенні, весна дві тисячі двадцятого дала усім зрозуміти, що настав час, як кажуть, збирати каміння. Час запроваджувати нові технології, оновлювати техніку, обладнання, а насамперед -  міняти відношення до дорученої справи.
«Нині маємо результати - це наші спільні досягнення, - додав начальник управління. - В 20 державних лісогосподарських підприємствах управління лише штатних працівників -  понад 6 тисяч осіб. Їх руками заготовлено 70 тонн лісового насіння -  119% від плану; на базі Радомишльського лісомисливського господарства запущено роботу сучасного спеціалізованого насіннєсховища на 2 холодильних камери загальним об’ємом 52 куб. м; побудовано 11 нових теплиць з сучасними системами зрошування в Коростенському лісомисливському господарстві, Овруцькому лісовому господарстві та Овруцькому спеціалізованому лісовому господарстві загальною площею 0,5 га, проведено посіви у лісових розсадниках на площі 24 га -   103%  від плану; вирощено 40 мільйонів сіянців; комплекс робіт з лісовідтворення проведено на загальній площі 5 860 га при плановому завданні 5 080 га, що становить 115% виконання»
Крім того, Віктор Сахнюк запевнив голову Житомирської ОДА Віталія Бунечка, що озвучені ним в ході візиту на Житомирщину Президента України амбітні плани створити на Житомирщині усіма лісокористувачами 50 тисяч гектарів лісів за 5 років, державні лісогосподарські підприємства з честю виконують. В цьому році вони вже створили 5860 гектарів лісу, на осінь планують посадити ще 2 тисячі га.

Найбільше сил і ресурсів лісівники області спрямують на розробку площ, пошкоджених пожежами, та протипожежне переоснащення підприємств.

Лише у цьому році підприємствами за власні кошти придбано : 9 пожежних автомобілів, 31 лісовий пожежний модуль, 4 спостережних вежі, 25 телевізійних систем спостереження, 178 мотоциклів, 36 тракторів з грунтообробним обладнанням, 218 радіостанцій, 344  вогнетривких костюми в комплекті з шоломами та взуттям
та інше обладнання.
«Не менш важливо, - наголосив керівник управління, -  ми стали організованішими та відповідальнішими, кожен керівник, кожен спеціаліст на своєму робочому місці доклав зусиль, щоб не допустити подібного лиха.  Результат – в поточному році у порівнянні з відповідним  періодом минулого кількість випадків лісових пожеж зменшилася на  93%, площа - на 99,9%.»
Віктор Сахнюк розповів, що під посиленою увагою у нас і охорона лісу від лісопорушень. 30 рейдових бригад, в складі яких півтори сотні осіб лісової охорони виїжджає щоденно на охорону лісів від порушників.
В лютому 2020 року за ініціативи  голови Житомирської ОДА Віталія Івановича Бунечка було створено міжвідомчу робочу групу для здійснення контролю за використанням та охороною лісових ресурсів та недопущення їх незаконного використання. Така спільна скоординована діяльність дала свої результати.
«Сьогодні наша лісова охорона забезпечена форменним одягом, споряджена сигнальними жилетами, ранцевими оприскувачами, відеореєстраторами, раціями та бензопилами, приладами нічного бачення, газовими балончиками, нагрудними відеокамерами,  гумовими кийками, електрошоковими пристроями та навіть бронежилетами. Відтак обсяг  незаконних рубок також зменшився на 75 % у порівнянні з минулим роком,» - повідомив керівник.
Ведення мисливського господарства -  важлива складова діяльності лісогосподарських підприємств.
«І тут ми теж маємо йти у ногу з часом, - наголосив Віктор Сахнюк, -  маємо не лише охороняти тварин, збільшувати їх популяцію, а й популяризувати культуру полювання, демонструвати цивілізовані підходи до його організації. Отож протягом останнього року здійснено ряд заходів з метою суттєвого покращення стану ведення мисливського господарства підприємствами управління. Особливу увагу звернено на технічне оснащення мисливствознавців та єгерської служби, їх соціальне забезпечення, якість проведення біотехнічних та охоронних заходів. З початку року на порушників правил полювання складено 76 протоколів, накладено 18 тисяч 173 грн штрафів, що вдвічі більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Оновлено ряд існуючих біотехнічних споруд та побудовано нові. В мисливських угіддях лісогосподарських підприємств сьогодні функціонує 8 вольєрів по утриманню та розведенню диких тварин, загальна площа яких складає 135 га, три з них – побудовано в цьому році: по розведенню зайця-русака – в Радомишльському лісомисливському господарстві, дикої качки – в Лугинському лісовому господарстві, фазана мисливського – в Житомирському.»
 
В підприємствах управління функціонує 21 лісопереробний комплекс, в яких зайнято майже 1200 працівників.  В нинішньому році там перероблено 317,5 тис. м³ деревини, випущено продукції переробки на  суму 488 млн. грн.
Вся необроблена деревина постачається  на  внутрішній ринок через продаж лісопродукції в круглому вигляді на електронних аукціонних торгах. В цьому році реалізовано 1,1 млн. м³ на суму 1,4 млн. грн.
Суттєво зріс  показник заробітної плати працівників .  Середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника за серпень місяць на підприємствах збільшилась в середньому на 52% до відповідного періоду минулого року та  складає 15501 грн.
За 8 місяців 2021 р. державними лісогосподарськими підприємствами до бюджетів усіх рівнів сплачено понад 663 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, це на 167 млн. грн. більше в порівнянні  з відповідним  періодом  минулого року.
«Одне з важливих та першочергових завдань підприємств – це створення комфортних умов праці, -  додав Віктор Сахнюк. -  Забезпечення форменним та спецодягом, облаштування санітарно-побутових приміщень, підвіз до місця роботи, навчання працівників за кошти підприємства – далеко не повний перелік заходів у цьому напрямку.»
Молодь – це наша надія, наше майбутнє, продовження нашої справи та традицій.  Саме вихованню гідної зміни великої уваги приділяють лісівники. В державних підприємствах управління діє 28 шкільних лісництв, в яких 550 дітей вивчають лісову справу та набувають практичних навичок у лісогосподарських роботах.
Юні лісівники беруть участь в догляді за лісовими культурами, збиранні насіння, заготівлі лікарських рослин, велику увагу приділяють пропаганді природоохоронних знань та проведенню дослідницької роботи. Вихованці шкільних лісництв є активними учасниками та неодноразовими переможцями різноманітних фестивалів та конкурсів.
«І надалі пріоритетом в нашій роботі залишається благоустрій державного лісового фонду, садиб, створення рекреаційних пунктів. Це наше обличчя, і вони мають бути взірцем господарювання. Адже усім відомо, що в селі кращою від садиби лісництва, може бути лище церква, - продовжив Віктор Анатолійович. -  Для комфортного відпочинку громадян в екосистемах, в держлісфонді області облаштовано понад сотню рекреаційних пунктів. Вони є дієвим профілактичним заходом охорони лісу від пожеж. За останніх півтора року в цьому напрямку зроблено дуже багато: в минулому році побудовано 20 нових місць відпочинку, в нинішньому – 12. Щонайменше стільки ж плануємо облаштувати ще до кінця цього року.»
Особливі слова подяки висловив Віктор Анатолійович ветеранам галузі, які присвятили себе служінню лісу, залишили йому часточку своє душі, а нині передають неоціненний досвід молоді.
На завершення Віктор Сахнюк висловив слова особливої подяки Юрію Віталійовичу Болоховцю, голові Державного агентства лісових ресурсів України, Віталію Івановичу  Бунечку, голові Житомирської обласної державної адміністрації Володимиру Федоренку, голові Житомирської облради за розуміння і підтримку та привітав усіх зі святом.
До професійного свята – Дня працівника лісу кращих працівників лісової галузі відзначено нагородами.
Привітати лісівників зі святом на урочисте зібрання  прибули заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктор  Смаль, голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко та міністр лісового господарства України 1987—1997 рр. Валерій Самоплавський.
Нагрудні знаки «Відмінник лісового господарства України» та «За бездоганну службу в державній лісовій охороні», Почесні грамоти, подяки, іменні годинники від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України,  Державного агентства лісових ресурсів України, Житомирської ОДА та облради, Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства та Товариства лісівників України – всього понад 300 відзнак  вручили лісівникам області за високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток лісового господарства.
«Ми живемо в епоху змін, - звернувся до присутніх Віктор Смаль.  – Але хочу наголосити, що  великі й менші зміни й далі будуть відбуватися, проте  незмінними і надалі залишаться такі факти: професія лісівника завжди буде затребуваною й важливою, а лісівники завжди будуть займатися цією шанованою у всіх працею – ростити ліси, доглядати за ними, бо без лісів не буде життя. І друге, що залишиться незмінним – це критерії оцінки професійної діяльності людини, наскільки якісно вона виконує свою роботу. Я бажаю вам усім, щоб кожного дня ви могли самі собі сказати: сьогоднішню роботу я виконав якісно.»
«Лісівники були та залишаються надійною опорою для громад і завжди готові прийти на допомогу та долучитися до важливих для жителів області проєктів, - звернувся до учасників заходу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. - Завдяки Вашій невтомній праці й зусиллям на Житомирщині щодня ведеться великий обсяг робіт по створенню і відновленню лісових насаджень.»
Привітав лісівників зі святом і голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.
«Сьогодні надважливо зберегти наші лісові насадження для прийдешніх поколінь, розширювати їх та підвищувати ефективність лісового господарства. І це Ваша щоденна кропітка робота. Тож прийміть слова щирої вдячності за все що ви робите для нашого добробуту. Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів та наполегливості у збереженні і примноженні лісових багатств рідного краю, - сказав він. - Цього року зафіксовано у 10 разів менше лісових пожеж, ніж минулого. Що змінилось? Запрацювала система виявлення пожеж. Також зменшився інтервал реагування, станом на зараз це 2 години і ви робите все, аби це скоротити. Ми хочемо Вас заохотити. І тут на допомогу прийде матеріально технічна база. Тож працюємо разом задля розбудови нашої області!».

 • img-9701-04
 • img-9724-64
 • img-9775-f4
 • img-9814-81
 • img-9863-01-68
 • img-9899-33
 • img-9900-c3
 • img-9944-01-5c
 • img-9972-c8
 • img-9989-13

Simple Image Gallery Extended

5 сучасних автомобілів та майже сотню мотоциклів отримала сьогодні лісова охорона державних лісогосподарських підприємств Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства.
Ключі від транспорту вручали заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Victor Smal, начальник Житомирського ОУЛМГ Віктор Сахнюк та голова Житомирської державної адміністрації Віталій Бунечко.
Цей транспорт - легкий та маневрений, пристосований до бездоріжжя. Це значно спростить патрулювання, забезпечить оперативне реагування на скоєння лісопорушень, а також вчасне виявлення лісових пожеж.
Вручення автотранспорту відбулося з нагоди професійного свята - Дня працівника лісу. Уся техніка придбана за власні кошти підприємств.
«Мені надзвичайно приємно  сьогодні перебувати на Житомирщині та  розділити з вами радість свята, - звернувся до лісівників Житомирщини Віктор Смаль. -  Мені приємно бачити охайні ліси Житомирщини, розвинену інфраструктуру, та успішні лісогосподарські підприємства. Ми в Держлісагентстві, в свою чергу, також робимо все можливе, щоб покращити рівень ведення господарювання в галузі. До прикладу,  в напрятку діджиталізації запустили систему визначення лісових пожеж, яка дає змогу скоротити час від виявлення до початку ліквідації в рази. Надзвичайно приємно, що Житомирщина стає потужнішою у всіх напрямках лісогосподарські діяльності і наші напрацювання не проходять даремно. І, хочемо запевнити, що рівень господарювання й надалі буде вищим і вищим.
В цьому році підприємства Житомирського ОУЛМГ придбали 8 пожежних автомобілів та 2 лісовозних, 36 тракторів, 49 легкових автомобілів, понад півтори сотні мотоциклів та іншу техніку. На ці придбання витрачено 74,3 млн. грн.

 

 • 241999025-2374276186041690-6574413631871578301-n-8f
 • 242034802-2374276259375016-25904582989023889-n-5f
 • 242121510-2374276066041702-4476478129493073428-n-f3
 • 242145989-2374276236041685-8198040573542678735-n-bc
 • 242156661-2374276156041693-8098423304277619808-n-1a
 • 242195589-2374276296041679-937726802213168925-n-e4
 • 242303560-2374276029375039-9070257798838508731-n-21

Simple Image Gallery Extended