ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041)444-20-48, Факс: +38(041)444-21-77

       Атмосферу свята допомагають створити новорічні дерева. Сьогодні новорічна ялинка — радість не тільки дітям, а й дорослим. Важко уявити родину яка в ці дні обходиться без прикрашеної новорічної красуні. 

 Напевно кожного з нас не один раз турбувало питання — яку ж ялинку придбати, яка з них краща — штучна чи жива? Однозначної відповіді немає, зазвичай вибір залежить від особистих вподабань. Але слід пам’ятати про те, що кожна з них має бути не тільки гарною, але й безпечною.

Для того, щоб кожна родина могла встановити у своїй оселі новорічне дерево, державне  підприємство  «Баранівське  лісомисливське господарство» спеціально у своїх розсадниках та на плантаціях для цих потреб вирощує новорічні дерева. Підприємством  створено 69 га новорічних плантацій сосни та ялини, де зростають 300 тисяч молодих дерев.   На продаж виставлятимуться також дерева, заготовлені в процесі планових рубок в рамках догляду за лісонасадженнями.

Всі бажаючі  можуть придбати новорічну ялину  безпосередньо в лісництвах підприємства та на спеціально облаштованому ялинковому базарі, який діятиме в м. Баранівка  біля торгівельно оздоровчого комплексу.  Цього року ціни на новорічні ялинки дещо вищі – в середньому на 10 гривень. Сосну та ялину можна купити за ціною від 50 до 140 гривень. 

Так як і в минулих роках, новорічні ялинки будуть реалізовуватися з використанням електронного обліку деревини. На кожне святкове деревце буде прикріплюватися спеціальна бірка або самоклеюча стрічка із штрих-кодом, яка містить інформацію про місце заготівлі, що підтверджує законність її реалізації.  Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

На жаль, в очікуванні свят знаходяться бажаючі вирішувати «ялинкове» питання безпосередньо у лісі, за допомогою сокири, не задумуючись про те що шкода завдається переважно молодим насадженням, які будуть формувати ліси через десятки років. У разі, якщо ви стали свідками незаконної рубки хвойних дерев, в ДП «Баранівське ЛМГ» діє «гаряча телефонна лінія»: (04144) 4-20-48. За цим номером можна дізнатися детальніше інформацію щодо придбання ялинок.       

    Самовільна рубка ялин на площах лісових культур чи шкільних відділень розсадників тягне за собою штраф 170 грн. Крім того в порядку цивільно-правової відповідальності та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №665 від 23.07.2008. про суму завданої шкоди від самовільних порубок шпилькових дерев у передноворічний період, винні відшкодовують збитки, заподіяні лісовому господарству. Так за самовільну рубку ялинки або сосни з діаметром стовбура біля кореневої шийки до 10 см розмір шкоди становить 453,99  грн.  З метою запобігання лісопорушень в передноворічний період державною лісовою охороною спільно з іншими природоохоронними органами проводиться комплекс заходів по попередженню та виявленню випадків незаконних рубок та незаконної реалізації хвойних порід. На автодорогах, перехрестях,  на  ринках чергуватимуть працівники лісової охорони, правоохоронних органів, для перевірки законності придбання та перевезення новорічних ялинок.

Закликаємо громадян не порушувати законодавство та купувати лише марковані новорічні ялинки!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Simple Image Gallery Extended