ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041) 443-10-07    

Станом на 9 квітня на Житомирщині усі великі лісові пожежі локалізовані. Однак лісова охорона продовжує перебувати в місцях загорянь та контролювати, бо від поривів вітру вогонь може спалахувати знову.
Нагадаємо, що масштабні лісові пожежі виникли в Народицькому, Лугинському та Білокоровицькому лісгоспах 3 квітня. Відтак 7-ий день державна лісова охорона веде бій з вогнем в неймовірно складних умовах. За цей час вогнем пройдено тисячі гектарів лісових і нелісових площ.         
На їх локалізації задіяно 1500 осіб лісової охорони та 223 особи рятувальників, понад 170 одиниць пожежної та пристосованої техніки державних лісогосподарських підприємств та  53 одиниці пожежної техніки Управління ДСНС у Житомирській області. До гасіння в Народицькому спецлісгоспі залучалася авіація,  на допомогу прийшли і сусідні держлісгоспи – відправили працівників підприємств та пожежну техніку. Разом з тим, лісгоспи зупинили роботу окремих цехів переробки деревини, працівники цих підрозділів також брали участь у гасінні.
За минулу добу в держлісфонді області виникло 39 випадків більших і менших пожеж. У їх ліквідації було задіяно майже 400 осіб лісової охорони та 70 одиниць техніки. Завдяки їх професійним діям, всі осередки були ліквідовані впродовж 2-3 годин.
Лісова охорона Овруцького лісгоспу ліквідувала 5 загорянь вздовж залізничної колії. Працівники Житомирського  та Лугинського спецлісгоспу  гасили поля, що межують з лісом, словечанці гасили болото, з якого теж вогонь міг поширитися на лісові масиви.
Лісівники Овруцького спецлісгоспу відбивали вогонь, що поширювався з території Білорусі.
Пожежна ситуація в лісах області залишається вкрай складною, особливо на лісових ділянках, які прилягають до  сіножатей, пасовищ,  полів, торфовищ,  автомобільних та залізничних шляхів.
Тому лісівники наполегливо просять мешканців нашої області бути обачними та обережними та утриматися від будь-якого розведення вогню на подвір'ях, городах, пасовищах, обабіч доріг тощо.