ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041) 443-10-07    

16 квітня 2020 року на території 9 лісгоспів Житомирської області почалися лісові пожежі в результаті підпалу сільгоспугідь та випалення трави в домогосподарствах. За наявності поривчастого шквального вітру більше 30м/с вогонь швидко розповсюдився на великі площі лісів. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький.
«Понад 1,5 тисячі лісівників Житомирщини рятують ліси від вогню. Ще стільки ж працівників лісгоспів ж проводять патрулювання лісів, аби попередити нові випадки пожеж. Ситуація складна, але держлісохорона докладає максимум зусиль, щоб тримати її під контролем і не допустити збільшення пожеж», - підкреслив він.
Також Голова відомства повідомив, що до гасіння лісових пожеж на Житомирщині залучається лісова охорона лісгоспів з інших областей України. Наразі з додатковою технікою направлені працівники з Вінниччини, Волині, Черкащини, Київщини та Чернігівщини.
На цей час найбільші площі охоплені вогнем в Овруцькому спецлісгоспі поблизу митного посту Виступовичі. Лісівникам та рятувальникам вдалося оперативно відбити полум’я від населеного пункту і зупинити поширення пожежі на митний пост «Виступовичі».
Велика пожежа виникла вночі в Овруцькому лісгоспі. Лісгосп спрямував на гасіння усі наявні в підприємстві сили.
Станом на 9 годину ранку пожежа в Попільнянському лісгоспі – ліквідована, у Городницькому та Лугинському локалізована.
Словечанські лісівники осередки загорянь, які вчора вирували на території підприємства, частково локалізували.
Нині триває локалізація та ліквідація 27 великих лісових. З них 14 пожеж вже локалізовані на орієнтовній площі майже 2 тис. га., залучено більше 100 одиниць техніки, працює авіація.
Вогняну стихію посилює сильний поривчастий вітер. Через це вогонь поширюється з великою швидкістю, полум’я досягає висоти дерев та за лічені секунди охоплює значні території.
Працівники лісової охорони державних лісогосподарських підприємств фактично впродовж двох тижнів вдень та вночі гасять лісові пожежі.