ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041) 443-10-07    

Як лісівники Житомирщини реалізовують Програму Президента «Зелена країна» та як  держлісгоспи ліквідовують наслідки лісових пожеж минулого року  -  така тема престуру, організованого Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства в державні лісогосподарські підприємства Овруччини в рамках Форуму громад Житомирщини.
Форум розпочав свою роботу в Овруцькому держлісгоспі. Відкриваючи його, голова Житомирської ОДА Віталіій Бунечко розповів, що було зроблено протягом понад 500 днів, що минули після пожеж:
«Загалом за цей час на оновлення матеріально-технічної бази лісових господарств області з різних джерел – державного, обласного бюджетів та коштів підприємств – було спрямовано 109 мільйонів гривень. Підхід до виявлення та запобігання пожеж змінено докорінно: змінено планування лісових масивів, розчищено під’їзди до найбільш віддалених ділянок створено нові захисні мінералізовані смуги, пожежні водойми, впроваджено контроль за пожежною обстановкою у лісах за допомогою систем відеоспостереження з трьома рівнями контролю. Також закуплено майже 300 одиниць техніки, яка використовується за призначенням та забезпечувати ефективність й безпеку наших лісів. Це мотоцикли, трактори, легкові автомобілі, лісовози, трактори та інша необхідна техніка. У підсумку: у 2021 році площа лісових пожеж на Житомирщині у 2021 році у порівнянні з минулим роком скоротилася у понад 2 тисячі разів. Із 43 тисяч до 16,7 гектара. У 2020 році у лісах державних лісогосподарських підприємств облуправління виникло 503 випадки лісових пожеж, а у 2021 – 37 випадків.»
«Хочу запевнити Вас, Віталію Івановичу та усіх присутніх, що за рік, що минув після згаданих подій, лісівники області провели величезний обсяг робіт як із подолання наслідків стихії,  так і з виведення цього напрямку роботи на якісно новий рівень, - звернувся до учасників форуму начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк в ході огляду оновленої лісопожежної  станції Овруцького лісового господарства. – Ми закупили сотні одиниць нової техніки та обладнання, провели сучасне оновлення усіх без винятку лісопожежних станцій. Ми облаштували близько 1000 водойм для забору води, а для тих, хто може бути задіяним у гасінні вогню, придбали понад чотири сотні вогнетривких костюмів. Ми забезпечили постійний моніторинг лісових масивів, налагодили своєчасне та повне взаємоінформування між керівниками лісогосподарських підприємств та запровадили трирівневий відеонагляд за лісом – тепер ми серед лідерів зі швидкого виявлення на реагування на загоряння.»

В Ситовецькому лісництві гостям продемонстрували, як проходить розробка пошкоджених площ лісозаготівельними бригадами та машиною АМКОДОР, придбаною за активного сприяння голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка за бюджетні кошти для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Остання, до слова, – єдиний в державному секторі України лісозаготівельний харвестер, котрий є незамінним в умовах, коли в найкоротший термін потрібно розробити великі площі. Тут же учасники заходу ознайомилися з роботою проміжних складів підприємства.

«Облаштування таких місць перевантаження заготовленої деревини для наступного транспортування є обов'язковим для лісових господарств, - роз'яснює керівник обласного управління, - адже це цивілізована практика. У кожного пересічного громадянина, котрий побачить, що в лісовому масиві навантажується деревина не буде жодних сумнівів, що вона заготовлена легально, адже тут же кожна колода биркується, що свідчить про те, що вона належним чином облікована.»

Як відомо, нині в країні проходить акція "Створюємо ліси разом" в рамках програми Президента "Зелена країна». Відтак журналістів запросили долучитися до створення лісу. На лісовій ділянці разом з лісівниками та вихованцями шкільного лісництва вони посадили саджанці сосни та дуба.

«Лісогосподарські підприємства управління нині висаджують лише змішані насадження – вони стійкішими в протипожежному відношенні, аніж чисті хвойні, - наголосив Віктор Сахнюк. – Загалом в І півріччі цього року лісівники Житомирщини провели лісовідновлення на площі 5860 гектарів, восени планують відтворити ще 2 тисячі гектарів.»

В тепличному комплексі Виступовицького лісництва учасникам заходу розповіли про впровадження сучасних технологій вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

«Для успішного проведення лісокультурних робіт держлісгоспи виростили близько 35 мільйонів сіянців. Тепличне господарство підприємств  нині активно оновлюється, - інформував присутніх Віктор Анатолійович. -  Лише в цьому році встановлено 11 нових сучасних теплиць, зокрема 2 з них -  в Овруцькому спецлісгоспі, де ми нині перебуваємо. На базі Радомишльського держлісгоспу запущено роботу сучасного  спеціалізованого насіннєсховища, призначеного для зберігання насіння хвойних та листяних порід, де в  холодильних камерах підтримується оптимальна для зберігання насіння температура. В найближчих планах ми побудуємо сучасний завод із вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Наявність таких сіянців дозволить нам подовжити термін садіння, що дуже актуально за нинішніх сухих весен, та гарну приживлюваність лісових культур. Звісно, це немалі фінансові витрати, але  цілком виправдані, бо за цим майбутнє.»
Пресслужба Житомирського ОУЛМГ

 

  • 245095934-608265957210189-5631590506315496486-n-bd
  • photo-2021-10-13-16-01-51-71
  • photo-2021-10-13-16-02-06-90
  • photo-2021-10-13-16-02-16-8e
  • photo-2021-10-13-16-02-22-74

Simple Image Gallery Extended