ukendepl

Філія "Баранівське лісомисливське господарство" ДП "ЛІСИ УКРАЇНИ"

                                                                                                             

  • img-2905-b2
  • img-2939-01-2c

Simple Image Gallery Extended

Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.
На цих площах планують висадити майже 36 мільйонів саджанців дерев.
Під весняне садіння відведуть 5 тисяч гектарів, 1300 га – заліснять восени.
Як і в минулому році, державні лісогосподарські підприємства садитимуть культури на ділянках, пошкоджених пожежами, - лише навесні таких лісів створять 1250 гектарів.
В цьогорічних планах лісівників і майже 200 гектарів лісорозведення – садіння дерев на землях, де раніше були пустирі, сіножаті тощо.
Досвід показує, що природні ліси більш стійкі до змін клімату та хвороб, отож, там, де дозволяють умови, вільні ділянки відведуть під природне поновлення.
Аби встигнути заліснити необхідні площі у стислі терміни, коли погодні умови є найбільш сприятливими для лісовідновлення, підготовку грунту під лісові культури лісівники проводять ще восени. Відтак близько  40% запланованих на весну площ  вже готові до садіння.
Понад 80% усіх площ відведуть під сосну, адже цій культурі найбільше підходять наші грунти. 16% займе дуб, решту -  ялина, модрина, береза,  ясен, горіх, вільха.
Найбільше лісу посадять в Овруцькому спецлісгоспі – понад 1000 гектарів.
«Для проведення садіння лісогосподарські підприємства мають достатньо садивного матеріалу,  в тому числі із закритою кореневою системою, - запевнює Віктор Сахнюк. -  Вже цієї весни ми запустимо  в роботу сучасний комплекс із вирощування таких  сіянців в Овруцькому спецлісгоспі.»

Наталія Горай, пресслужба Житомирського ОУЛМГ