ukendepl

ДП "Баранівське ЛМГ" , Телефон: +38(041) 443-10-07    

На базі ДП «Баранівське лісомисливське господарство», у 2001 р. було засноване шкільне лісництво «Паросток». За шкільним лісництвом закріплено 174 га в урочищі «Зарічанська дача» Баранівського лісництва обходи №1,2 кв 46, 47, 68, розсадник. Вихованцями учнівського лісництва є 25-35 учнів 8-11 класів Баранівської гімназії.

Кожне з поколінь юних лісівників навчається основ лісового й лісопаркового господарства, здобуваючи знання з дисциплін: «Лісова справа», «Екологія лісу» в Баранівській гімназії. Теоретичні заняття з дисциплін «Лісівництво», «Лісокультурна справа» та «Охорона лісу» проводяться в ДП «Баранівське ЛМГ», де юні лісівники співпрацюють з досвідченими фахівцями лісової галузі. У роботі використовуються наочні посібники, колекції, гербарії, таблиці, схеми фотоальбоми, реферати, виготовлені самими гімназистами. Вони вміло працюють з комп'ютерною технікою,  користуються необхідними дидактичними та технічними засобами. 

Робота в шкільному лісництві як форма організації трудового навчання і виховання, ефективно мотивує до вибору майбутньої професії, залучає учнів до суспільно-корисної праці, природоохороної діяльності. Здобуті знання та навички з ведення лісового господарства члени шкільного лісництва застосовують на практиці. 

- Викопування сіянців і підготовка до посадки;

- Посадка сіянців під меч Колесова;

- Заготівля живців декоративних чагарників для вегетативного розмноження;

- Догляд за посівами у теплицях;

- Вирощування сіянців модрини, горіха чорного, секвої, дугласії;

- Догляд за посівами, самшиту, модрини європейської, дуба звичайного, гінкго дволопатевого, ялини голубої

Учні із задоволенням допомагають своїм наставникам по виробництву. Протягом останніх 5 ти років юні лісівники створили 27 га. лісових культур,  провели доповнення лісових культур на 9.4 га. Доглянули за ґрунтом у лісорозсаднику (дуб, самшит, клен, гінкго) площею 1.77 га. Провели біотехнічні заходи: обгородили 42 шт. мурашники, виготовили 2500 шт. шпаківень, заготовили 2820 шт. кропив’яних віників, для відгодівлі оленів у вольєрі.

Юні лісоводи займаються науково-дослідницькою роботою з вивчення біологічних особливостей лісових дерев і чагарників, трав’янистих рослин, представників тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів занесених до Червоної книги України, проводять моніторинг стану лісових насаджень, експерименти:

Виконуючи дослідницьку роботу  юні лісівники вчяться спостерігати, узагальнювати матеріал, робити висновки, а також застосовувати  набуті знання в практичній роботі.

Кожного року за планом з членами шкільного лісництва проводяться семінари за участю працівників ЛМГ. Популяризації природоохоронної діяльності, розширенню кругозору дітей сприяють організовані поїздки й екскурсії:

• до лісорозсадника і плівкових теплиць (ознайомлення з класичною та новими технологіями вирощування сіянців хвойних і листяних порід у відкритому й закритому ґрунті, з відкритою і закритою кореневою системою);

• до розсадника декоративних порід і теплиці під склом (ознайомлення з декоративними породами дерев і чагарників, їх вирощуванням шляхом живцювання, з використанням у зеленій архітектурі);

• до шишкосушарки і насіннєсховища (ознайомлення з процесом одержання насіння з шишок хвойних порід та умовами зберігання і стратифікації насіння);

• до лісопромислового комплексу і транспортного цеху (ознайомлення з технологією сушки і переробки деревини, 

• до партизанської землянки. Озеленення пам’ятних місць 

• проводять дозвілля у шаховому клубі 

• до вольєру по акліматизації та утриманню плямистих оленів у Явненському лісництві. 

Високу якість теоретичної та практичної підготовки членів шкільного лісництва «Паросток» засвідчують перемоги: у ХІІ Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв (м. Київ, ІІІ місце), у Х ювілейному Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв (м. Черкаси, гран-прі) Протягом п’ятнадцяти 15 років юні лісівники ставали переможцями обласних зльотів шкільних лісництв у м. Малині.

Приємні успіхи гімназистів у написанні й захисті науково-дослідницьких робіт. На обласному етапі учні здобули п’ять призових місця. У 2010 та 2012 році на Всеукраїнському конкурсі-огляді на краще шкільне лісництво (звіт про роботу шкільного лісництва, фотоматеріали лісівників), дослідницька робота Лис Вікторії були оцінені найвищими балами. Два роки поспіль Кулібаба Дарія ставала переможцем Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту наукових робіт та була нагороджена Дипломами І ступеня (м. Київ, 2013 рік, м. Луцьк, 2014 рік). У 2012 році учениця 11 класу Лис Вікторія була учасником Міжнародного юніорського конкурсу у м. Москва, де здобула ІV місце серед 142 учасників із різних країн. У 2016 році Федорів Мирослава стала переможцем Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту наукових робіт.

Члени учнівського лісництва-активні учасники природоохоронних конкурсів, проектів, акцій: «Ліс – зелений друг Землі», «Зелені паростки майбутнього»,  «Мій рідний край - моя земля», «Ліси для нащадків», «Збережемо чисте довкілля», «Майбутнє лісу у твоїх руках» та багато інших. За свою діяльність юні лісівники нагороджені грамотами, дипломами, цінними подарунками.

З метою профорієнтації учнів шкільного лісництва проводяться зустрічі з ветеранами галузі, з працівниками виробництва. Щорічно декілька випускників гімназії, що були членами учнівського лісництва стають студентами лісних факультетів вузів, коледжів.

Матеріали роботи шкільного лісництва «Паросток» висвітлюються у періодичній пресі,  в районній газеті «Слово Полісся», на телебаченні.

Учнівські лісництва –традиційна та дієва форма залучення учнівської молоді до охорони природи. Вони виховують у дітей дбайливе ставлення до природи, розширюють і поглиблюють знання у галузі природничих наук, дають практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві.

  • CH
  • DSC01011
  • DSCN2879
  • DSCN5170
  • DSCN5560
  • DSCN5749
  • DSCN8116
  • DSCN8156
  • DSCN8420
  • DSCN8807

Simple Image Gallery Extended